9. února 2023

Databáze PsycINFO a PsycARTICLES z produkce American Psychological Association (APA) jsou nyní dostupné celouniverzitně.

PsycINFO je prestižní bibliografická a abstraktová databáze pokrývající světovou literaturu o psychologii a souvisejících oborech - psychiatrii, sociologii, antropologii, pedagogice a andragogice, lingvistice a farmakologii, od počátku 19. století až do současnosti. Většinu databáze (78%) tvoří záznamy článků z cca 2,200 odborných recenzovaných časopisů (abstrakty jsou u všech záznamů od roku 1995), dále jsou zařazeny záznamy knih či kapitol knih, odborných zpráv, a také disertací z oblasti psychologie. Bibliografické záznamy jsou provázány na plné texty v databázi PsycARTICLES.

PsycARTICLES je databáze, která obsahuje plné texty více než 120.000 článků z 58 časopisů vydávaných APA a jejími partnerskými organizacemi. Zařazeny jsou i vybrané kapitoly z nejčtenejších knižních titulů.

Přístup k databázím

182 00 Praha 8 - Libeň