27. října 2022

Do 23. 12. 2022 je pro studenty a zaměstnance UK dostupná publikační platforma SciFlow

Sciflow Authoring Platform je online textový editor pro autory odborných textů, především článků a závěrečných prací. Lze jej využít i pro vytváření jiných dokumentů a velmi usnadňuje kolaborativní psaní.

Hlavní výhody:

• velký výběr šablon vědeckých časopisů a citačních stylů a kontinuální nárůst jejich počtu na doporučení uživatelů (nově i česká verze citační normy ISO 690)

• šablony závěrečných prací (předplácející instituce si může nechat vytvořit šablony na míru)

• spoluautoři mohou psát a komentovat zároveň (samozřejmostí je sledování změn a verzování)

• snadné opakované reformátování, jednoduché vkládání tabulek, rovnic a speciálních znaků

• napojení na citační manažery Mendeley a Zotero

• exporty do DOCX, PDF, HTML nebo JATS

• kontrola pravopisu a gramatiky v AJ a NJ

Přístup k SciFlow

Pro přístup k SciFlow potřebujete univerzitní e-mailovou adresu ve tvaru xxx@domena.cuni.cz nebo xxx@cerge-ei.cz. Pokud takový e-mail nemáte, můžete si ho vytvořit podle tohoto návodu.

182 00 Praha 8 - Libeň

knihovna@fhs.cuni.cz