2. března 2021

Zkušební přístup k Sage Research Methods

Od 1. března do 31. května si budete moci vyzkoušet databázi Sage Research Methods, konkrétně Core collection a Cases part 1.

Sage Research methods slouží vědcům a studentům jako zdroj informací o kvantitativních, kvalitativních a kombinovaných metodách výzkumu. Nabízí více než 100 000 stránek z publikací vydavatelství SAGE, které se zabývají metodami výzkumu. Díky tzv. visual method map mají uživatelé jedinečnou možnost prozkoumat propojení mezi více než tisícovkou metod, teorií a termínů.

Sage Research Methods je netradiční databáze knih, příruček, encyklopedií, časopisů, videí, případových studií, podcastů a dalších zdrojů, které pomáhají vědcům i studentům při práci s výzkumy, zejména s výběrem metody, způsobem dotazování, efektivitou sběru dat a analýzou výsledků, a to nejen v oborech společenskovědních, ale také v historii nebo medicíně a zdravotnictví.

SAGE Research Methods Cases je sbírka případových studií z reálného sociálního výzkumu, speciálně vypracovaná a navržena tak, aby vám pomohla pochopit abstraktní metodologické koncepty v praxi. Případové studie doplňují teoretické znalosti na všech úrovních, od zkoumání obtíží, nuancí až po rozhodování v reálném životě, s nimiž se výzkumní pracovníci setkávají. Součástí každého případu jsou vzdělávací cíle a témata.

Přístup k databázi

Dostupné zdroje:

• 2021 SAGE Research Methods Books & Reference (Core) - Excel

• 2021 SAGE Research Methods Cases Part 1 - Excel

Při vyhledávání doporučujeme omezit množinu výsledků na obsah dostupný pro UK pomocí tlačítka "Content available to me" v pravé části obrazovky.

182 00 Praha 8 - Libeň

knihovna@fhs.cuni.cz